Menu
HÜMA OKULLARI'NDAN MESAJ VAR!

HÜMA OKULLARI'NDAN MESAJ VAR!

Kovid-19 salgını nedeniyle tam kapanmanın açıklanması ve okulların online eğitime geçmesi sebebiyle Hüma Okulları 8. ve 12 sınıfları ile devam ettiği yüz yüze eğitime ara verdi.

Ancak sınav öğrencileri, hiç durmadan tekrar online eğitime başlayarak konu anlatımı, soru çözümü ve deneme sınavlarına uzaktan bir şekilde devam etmekte.

Hüma Okulları online eğitim sürecini öğrenciler ve öğretmenlerin fiziki olarak uzak kalsalar da birbirleri ile iletişim kurabilmeleri, bilgiye ve öğrenme ortamına 7/24 erişim sağlayabilmeleri, eğitimcilerinin profesyonel gelişimlerini ve kurum içi seminerlerini esnek bir şekilde yapmaya devam edebilecek şekilde planladı. Duyuru öncesinden ders programları hazır olan Hüma Okulları, bu konuda sektörel olarak üst düzey bir eğitim verdiklerini belirtti.

Öğretmenlerin öğrenim ortamlarına bağlanmaları ve öğrencilerin gelişimlerini destekleyecek şekilde onlarla iletişim kurmaları için kendi özel platformlarını oluşturduklarını söyledi.

Bu platformda ders anlatmaya, ödev vermeye, geri bildirimde bulunmaya, ortak çalışmaları teşvik etmeye ve öğrencilerin dersleriyle ilgili her şeyi takip etmeye imkanlarının olduğunu ekledi.

Hüma Okulları Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Birekul “Kaliteli eğitimi sürdürmek, müfredatı tamamlamak ve psikolojik olarak uygun koşulları yerine getirmek, aynı zamanda ekran karşısında geçirilen süreyi azaltmak amacıyla online eğitime devam ettiğimiz sürece programlarımızı hassasiyetle revize ediyoruz. Bu karar doğrultusunda geleceğimizdeki daha güzel günlere ulaşacağımızın umudu ile online eğitime devam ediyoruz.

Bütün dünyada yaşanan salgın neticesinde, evden devam eden eğitim süreci sayesinde eğitim teknolojisinin büyük gelişiminden bizler de faydalanıyoruz. Bu yeni gerçeklik, Hüma Okulları’nın pandemi öncesinde de kullandığı Hüma Uzaktan Eğitim Merkezi ile bütünleşti ve tamamlandı.

Öğrencilerin merak duygusunu canlı kılmayı ve düşüncelerini başarıya yönlendirerek onları olumsuzluktan uzaklaştırmayı hedefliyoruz. En kısa zamanda ülkemiz ve dünya adına gülümsetici haberler almak dileğiyle…” diyerek öğrencilerine ve velilerine bir mesaj yayınladı.

Haberin devamı için: http://www.rasyonelhaber.com/rasyonel-gazetesi/huma-okullari-8-ve-12-siniflari-ile-devam-ettigi-yuz-yuze-egitime-h61462.html

Haberin devamı için: https://www.habermeclisi.com/2021/05/05/huma-okullaridan-mesaj-var/